چگونه یک تریتمنت برای فیلمنامه بنویسیم

(به همراه دانلود قالب آماده یک تریتمنت)

اگر ایده خوبی برای یک فیلمنامه دارید ، خیلی خوب است که آن را به سرعت بنویسید، اما با برنامه نوشتنش فکر بهتری است – و این به معنای یک تریتمنت عالی است.

در این مقاله، به شما دانش لازم را در مورد چگونگی نوشتن یک تریتمنت موثر برای فیلم یا برنامه تلویزیونی بعدی، و یا حتی ایده ای که در ذهن خود نگه داشته‌اید، خواهیم داد. ما همچنین یک قالب آماده تریتمنت برای فیلمنامه را نیز به شما ارائه می دهیم که می توانید برای نوشتن تریتمنت فیلمنامه خود بلافاصله آن را بارگیری و استفاده کنید.

۱. کاربردهای تریتمنت یک فیلمنامه
درک بهتر تریتمنت در فیلمنامه نویسی

شما یک ایده بی‌نظیر برای یک فیلم یا سریال دارید و آماده هستید که به نوشتن آن بپردازید، کلمات را از ذهن خود بر روی کاغذ جاری کنید و برای همیشه فضای فرهنگی را تغییر دهید.

تمام قد به شما حق می‌دهیم اما شاید بخواهید در مقابل وسوسه شروع به نوشتن فیلمنامه خود مقاوت کنید.نویسندگان باتجربه می دانند که نوشتن فیلمنامه به معنای سازماندهی شفاف و دقیق است

به همین دلیل است که تریتمنت در فیلمنامه نویسی بسیار مفید هستند: تریتمنت ایده شما را به شخصیت های و اتفاقات درون داستان تبدیل میکند.

بنابراین بیایید بررسی کنیم که چگونه یک تریتمنت بنویسیم که هم خوانندگان شما را درگیر داستانتان کند و هم نگاه شما را سازماندهی کند. ما همچنین به نمونه های تریتمنت تلویزیون و فیلم نگاهی خواهیم کرد و سپس یک قالب تریتمنت رایگان فیلمنامه برای قرار دادن شما در مسیر نوشتن شاهکارتان ارائه خواهیم داد.

تعریف تریتمنت فیلم
تریتمنت فیلم چیست؟

تریتمنت فیلم (یا تریتمنت داستان) خلاصه ای دقیق از فیلم ، نمایش تلویزیونی یا پروژه شماست. نثریست که تمام صحنه ها ، سکانس ها، نکات مهم داستان شما و لحن فیلم شما را تداعی میکند.

انواع کاربردهای تریتمنت فیلم شامل موارد زیر است:

– مرجعی در پشت صحنه فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) برای راهنمایی و ارائه چارچوبی به فیلمنامه کامل که در حال نگارش است.
– خلاصه ای دقیق که برای به اشتراک گذاشتن به فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) برای فیلمنامه قبل از نوشتن فیلمنامه واقعی با دیگران طراحی شده است.
– خلاصه ای عمیق و ساختارشکنی از فیلم نامه ای که از قبل نوشته شده است و ساختار و سکانس های فیلمنامه کامل را تقطیر و ساده می کند.
یک نقشه راه داستانی و ساختاری کامل که پیش بینی تجدیدنظرهای اساسی را که یک فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) قبل از شروع بازنویسی انجام می دهد ، برای دیگران پیش نمایش می کند.
– یک نقشه راه داستانی وساختاری کامل است که فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) قبل از شروع بازنویسی و پیش بینی تجدیدنظرهای اساسی از آن استفاده میکنند.