چگونه یک تریتمنت برای فیلمنامه بنویسیم

(به همراه دانلود قالب آماده یک تریتمنت)

اگر ایده خوبی برای یک فیلمنامه دارید ، خیلی خوب است که به سرعت آن را بنویسید، اما بهتر است آن را با برنامه بنویسید. و این به معنای یک تریتمنت عالی است.

در این مقاله، به شما دانش لازم را در مورد چگونگی نوشتن یک تریتمنت موثر برای فیلم یا برنامه تلویزیونی، و یا حتی ایده ای که در ذهن خود نگه داشته‌اید، خواهیم داد. همچنین یک قالب آماده تریتمنت برای فیلمنامه نیز به شما ارائه می دهیم که می توانید برای نوشتن تریتمنت فیلمنامه خود آن را دریافت و استفاده کنید.

۱. کاربردهای تریتمنت یک فیلمنامه

درک بهتر تریتمنت در فیلمنامه نویسی

شما یک ایده بی‌نظیر برای یک فیلم یا سریال دارید و آماده هستید که به نوشتن آن بپردازید، کلمات را از ذهن خود بر روی کاغذ جاری کنید و برای همیشه فضای فرهنگی را تغییر دهید.

تمام قد به شما حق می‌دهیم اما شاید بخواهید در مقابل وسوسه شروع به نوشتن فیلمنامه خود مقاوت کنید.نویسندگان باتجربه می دانند که نوشتن فیلمنامه به معنای سازماندهی شفاف و دقیق است

به همین دلیل است که تریتمنت در فیلمنامه نویسی بسیار مفید هستند: تریتمنت ایده شما را به شخصیت های و اتفاقات درون داستان تبدیل میکند.

بنابراین بیایید بررسی کنیم که چگونه یک تریتمنت بنویسیم که هم خوانندگان شما را درگیر داستانتان کند و هم نگاه شما را سازماندهی کند. ما همچنین به نمونه های تریتمنت تلویزیون و فیلم نگاهی خواهیم کرد و سپس یک قالب تریتمنت رایگان فیلمنامه برای قرار دادن شما در مسیر نوشتن شاهکارتان ارائه خواهیم داد.

تریتمنت فیلم چیست؟

تعریف تریتمنت

تریتمنت فیلم (یا تریتمنت داستان) خلاصه ای دقیق از فیلم ، نمایش تلویزیونی یا پروژه شماست. نثریست که تمام صحنه ها ، سکانس ها، نکات مهم داستان شما و لحن فیلم شما را تداعی میکند

انواع کاربردهای تریتمنت فیلم شامل موارد زیر است

– مرجعی در پشت صحنه فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) برای راهنمایی و ارائه چارچوبی به فیلمنامه کامل که در حال نگارش است.
– خلاصه ای دقیق که برای به اشتراک گذاشتن به فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) برای فیلمنامه قبل از نوشتن فیلمنامه واقعی با دیگران طراحی شده است.
– خلاصه ای عمیق و ساختارشکنی از فیلم نامه ای که از قبل نوشته شده است و ساختار و سکانس های فیلمنامه کامل را تقطیر و ساده می کند.
یک نقشه راه داستانی و ساختاری کامل که پیش بینی تجدیدنظرهای اساسی را که یک فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) قبل از شروع بازنویسی انجام می دهد ، برای دیگران پیش نمایش می کند.
– یک نقشه راه داستانی وساختاری کامل است که فیلمنامه نویس (یا فیلمنامه نویسان) قبل از شروع بازنویسی و پیش بینی تجدیدنظرهای اساسی از آن استفاده میکنند.

.تریتمنت فیلم را به عنوان متنی که فیلم شما را تنظیم می کند، در نظر بگیرید که در آن لحظات مهم و لحن فیلم توضیح داده میشود اما به ندرت حاوی دیالوگ است

 تهیه کنندگان ، مدیران اجرایی ، کارگردانان و بازیگرانی که میخواهید آنها را برای فیلمتان جذب کنید میتوانند مخاطبان تریتمنت شما باشند.
تریتمنت همچنین این یک ابزار بسیار مفید برای نویسنده است تا به آمادگی بیشتری قبل از نوشتن داستان یا فیلمنامه اصلی برسد

۲. اندازه صفحات و نوع چیدمان تریتمنت در فیلمنامه یک فیلم

یک تریتمنت باید چند صفحه باشد؟

وقتی که متوجه شدید یک تریتمنت چیست، احتمالاً از خودتان می پرسید که آن باید چند صفحه باشد. تریتمنت‌ها اندازه معینی ندارند، اما باید سعی کنید که آن را به قوی ترین شکل ممکن بنویسد

اگر مشغول نوشتن یک تریتمنت برای استنلی کوبریک، دیوید فینچر یا هر شخص مهم دیگری نیستید، سعی کنید تریتمنت خود را در زیر ده صفحه تمام کنید

اگر برای شخصی مهمی مثل مدیر تولید یک شرکت یا استودیو تریتمنت می نویسید، ابتدا مطمئن شوید که چه از شما میخواهند. گاهی آنها درخواست ۲۰ صفحه یا بیشتر میکنند

چگونه مانند یک حرفه ای تریتمنت فیلم بنویسیم

این صفحه ترجمه ای است از سایت استودیو بایندر که به مرور تکمیل میشود!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *